Výstavba rezidenční budovy Luka Living Rental Apartments začala u stanice metra Luka v Praze. 15patrová budova bude mít 216 apartmánů, tři patra garáží a tři patra komerčních prostor o rozloze 8000 čtverečních metrů, kde budou obchody, restaurace, wellness a další služby. Jde o úspornou budovu v energetickém standardu A, všechny byty jsou připraveny na systém domácí automatizace a z toho 12 největších apartmánů budou již ve standardu tímto systémem vybaveny. Byty nebudou určeny k přímému prodeji, ale k dlouhodobému pronájmu.

„Tento koncept vyžadoval zcela jiný přístup než u klasických rezidenčních developerských projektů, kde jsou byty určeny k prodeji. Investor nabízí klientům maximální komfort v užívání apartmánů a jejich úsporný provoz, na druhé straně potřebuje dokonalý přehled o provozu celé budovy v reálném čase,“ říká generální manažer projektu z Luka Residential Tomáš Kašpar. Luka Living Rental Apartments navrhla renomovaná architektonická kancelář CAMA Architekti a za návrhem a projektem systémové elektroinstalace, měření a regulace a řízení celé budovy i jednotlivých apartmánů stojí Insight Home. Výstavbu provádí Hinton.

Jde o komplexně propojený systém, který integruje řízení jednotlivých apartmánů i společných a komerčních prostor, garáží, výtahů, recepce a dohledového centra. „Při návrhu řízení celé budovy jsme vycházeli z nejnovějších poznatků v oblasti šetrných budov a inspirovali se posledními trendy v oblasti hotelových systémů,“ přibližuje předseda představenstva Insight Home Jan Průcha. „V apartmánu může uživatel pomocí dotykových zařízení ovládat osvětlení, stínění, vybrané zásuvky, vytápění, chlazení, větrání, zabezpečovací a kamerový systém nebo audiovizuální techniku. Vše je založeno na koncepci tzv. chytrého rozvaděče. Navíc pomocí vnitřního komunikačního systému má přes svoji televizi přehled o vyúčtování a platební historii nebo službách v rámci celé budovy. Dále může komunikovat online s recepcí a být informován o novinkách ve svém okolí,“ dodává.

Celý článek si můžete přečíst zde